Klimawent

Firma Klimawent powstała w 1992 r. Pod koniec lat 90., po okresie budowania jej sukcesu jako lidera w branży filtrowentylacji na rynku polskim, rozpoczęliśmy eksport produktów na rynki europejskie, amerykańskie oraz na Bliski Wschód.

W 2009 r. Klimawent został przekształcony w spółkę akcyjną. W swojej ofercie firma posiada 9 grup produktów. Są to: centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne, oczyszczacze powietrza, wentylatory oddymiające, wentylatory, odciągi stanowiskowe, urządzenia filtracyjne i odpylające, odsysacze spalin samochodowych, systemy automatycznego odśnieżania dachów Snow Out. Oferujemy również usługi akredytowanego laboratorium akustyki przemysłowej.

Wszystkie rozwiązania są dziełem autorskim naszego zespołu konstruktorów. Produkcja odbywa się we własnym zakładzie produkcyjnym pod kontrolą technologów.

Firma nieustannie inwestuje w nowoczesną infrastrukturę, zaawansowane technologie oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój. Innowacyjne wdrożenia, które realizujemy na podstawie wyników badań prowadzonych we własnym laboratorium, przynoszą nam liczne sukcesy.

Naszą misją jest jest zapewnienie dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.

Niepokojące wyniki badań naukowych, które wskazują lawinowy wzrost zachorowań na alergię oraz jej skrajną postać – astmę, stały się dla nas impulsem do skierowania swojej oferty również do klientów indywidualnych. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży klimatyzacyjnej postanowiliśmy wykorzystać do tworzenia produktów, które będą wykorzystywane nie tylko w halach zakładów produkcyjnych, lecz także w prywatnych domach oraz w miejscach użyteczności publicznej.

Owocem tej decyzji stało się zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek nowoczesnego oczyszczacza powietrza AIRCARE. Jego zadaniem jest neutralizacja zalegających w pomieszczeniach szkodliwych dla zdrowia substancji, takich jak dwutlenek węgla, alergeny roślinne i zwierzęce czy toksyczne substancje pochodzące z materiałów wykorzystywanych do budowy i wyposażenia wnętrz.

Mamy nadzieję, że stworzony przez nas produkt w pełni usatysfakcjonuje naszych klientów, przyczyni się do polepszenia ich zdrowia, a co za tym idzie – jakości życia.